Bydgoszcz ART.DOC Award 2018 - kto w jury?

W zeszłym roku Film Ostatni w Aleppo poruszył widzów nie tylko w Bydgoszczy. W pozostałych miastach, gdzie odbywa się Millennium Docs Against Garvity, reakcje były równie żywe. Bydgoskie jury tak uzasadniło swój zeszłoroczny wybór – za szczególny, osobisty i wywołujący silne emocje ton filmu, za „oderwanie się” od doraźności i publicystycznych uproszczeń, za konsekwencję i biegłość realizacyjną.Do kogo trafi Bydgoszcz ART.DOC Award 2018? Zadecyduje jury w składzie:

Karolina Leśnik – historyk sztuki, kurator, wykładowca, finalistka Young Creative Entrepreneur Culture Award 2014, finalistka International Young Visual Arts Entrepreneur (IYVAE)/2008. W latach 2006-2016 prowadziła internetową galerię sztuki THE BLUE DOOR ART GALLERY. Od lipca 2016 roku dyrektorka Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.
Michał Bukowiński – adwokat, Członek Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Koordynator programu Dnia Bezpłatnych Porad Prawnych "ADWOKACI PRO BONO". Od października 2013  roku członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Zaangażowany w działalność edukacyjną (prowadzoną wśród uczniów bydgoskich szkół średnich) oraz publiczną (związaną z obroną niezawisłych sądów). Prywatnie tata Hani i Antka, maratończyk.
Maciej Cuske – reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych, nagradzanych na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym m. in.: „Stacja Warszawa“, „Na niebie, na ziemi“, „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił“, „Antykwariat“, „Elektryczka“; ponadto współtwórca Bydgoskiej Kroniki Filmowej oraz projektu „Bydgoszcz na taśmie“. Od lat niestrudzenie edukuje i inspiruje młodzież do tworzenia własnych filmów.

Nagroda główna to statuetka Bydgoszcz ART.DOC Award 2018 oraz nagroda finansowa o wartości 5000 zł.

Zachęcay do pobrania katalogu z opisami filmów w wersji PDF (załącznik poniżej)
Więcej inforacji na stronie Kino ORZEŁ

Bydgoski ANEKS do 15 Millennium Docs Against Garvity Film Festival jest współfinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy oraz budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Organizator Aneksu: Fundacja ART-HOUSE

Partnerzy: Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy; kino ORZEŁ/Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy